Sağlık

Depresyondan Nasıl Kurtuluruz?

Çağımızın en büyük problemleri arasında yer alan depresyon, kadınları oldukça fazla etkilemektedir. Daha duygusal ve kırılgan yapıda olan kadınların üzerinde bıraktığı oldukça yıkıcı ve yıpratıcı olmaktadır. Depresyonun bıraktığı etkiden kurtulmak yoğun çaba istemektedir. Bu nedenle depresyon sonrasında değil, depresyon dönemlerinde gerekli çabayı sarf ederek en az hasar ile dönemin atlatılması oldukça önemlidir.

Belirli başlıklar dahilinde bayanların depresyondan kurtulmanın yollarını ararken yardımcı olabilecek bilgileri paylaşmak istiyoruz.

1) Değerli Olduğunuzu Hissedin
Canınızı sıkan durum her ne olursa olsun siz teksiniz. Ve sizden bir başka bir tane daha yok. Bunu asla unutmayın. Kendi değerinizin farkına farkına varın ve kendinizi daha fazla yıpratmamak için çaba göstermeye çalışın. Unutmayın depresyon sizde yapıcı bir etki değil tam aksine yıkıcı bir etki uyandıracaktır.

depresyondan nasıl kurtulurum

2) Arkadaşlarınızla Görüşün
Bu zorlu dönemde tek başınıza çabalamayın. Arkadaşlarınız ve akrabalarınızdan sizlere yardımcı olmalarını isteyin. Onların desteği ile bu dönemi daha hızlı ve daha az yıpranma ile atlatabilirsiniz. Aile ve arkadaş desteği oldukça önemli.

3) Uzman Desteği Alın
Depresyon ciddi anlamda uzman desteğinin gerektiği bir durumdur. Bu nedenle doktorunuzla iletişime geçin. Sizlere en önemli desteği sunacak olan doktorlardır. Bu destek sayesinde bu dönemin atlatılmasın da oldukça önemli bir paya sahip olacaktır.

4) Sevdiğiniz Aktiviteleri Yapın
Kişisel olarak hoşunuza giden aktivitelere katılın. Hobilerinizle uğraşın. Böylece mutlu olacak ve stresli ortamlardan uzak durmuş olacaksınız. Bu dönemi hızlıca atlatabilmeniz için, hoşunuza giden davranışlar sergilemeniz oldukça önemlidir.

Unutmayın bu dönemde uzman desteğine başvurularak daha hafif atlatılabilir.

Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu