Cumartesi , 19 Eylül 2020
Hesaplama
akciger uru

Akciğer Ur ve Tedavisi

Akciğer urları içerisinde en ehemmiyetli olanı akciğer kanseridir. Kanserler, akciğerlerin çeşitli yerlerinde hasıl olur. En ziyade (40-60) yaşları arasındaki insanlarda görülür. Akciğer kanserine tutulmuş olanlar, öksürük, nefes darlığı, göğüs ağrıları, kan tükürme, iştahsızlık, devamlı zayıflama., gibi belirtiler gösterirler. Bu hastalar, az zaman içinde, tanınmayacak derecede çok zayıflayıp vücuttan düşerler. Kanser, sade akciğerlerde değil, vücudun neresinde olursa ölsün çok tehlikeli bir hastalıktır.

Akciğer kanserleri sinsi bir tarzda başlar. Akciğer veremi, akciğer frengisi ile karıştırıla-bilirler. Fakat son yıllarda röntgen bilgi Serin -deki ilerlemeler kanserlerin röntgen muayenelerde çabucak teşhis edilmelerini sağlamışlardır.

Akciğerde kanserlerden başka (sarkom) dedikleri urlarda olur. Fakat bunlar kanserden daha az görülürler. Sarkomlar da kanserler gibi fena ve tehlikeli urlardandırlar. Bunların yaptıkları sıkıntılar da, aşağı yukarı, kanserlerinkine benzer.

ur-tedavisi


TEDAVİ:
Akciğerde kanser olsun, Sarkom olsun tedavileri çok güçtür.
Röntgen ve radium ile yapılan tedaviler baştan hastaların, belli başlı, sıkıntılarını hafifletirlerse de bu tesir geçicidir. Bir müddet sonra bu urlar, etrafa dal budak salarak, akciğere komşu olan başka organlara da saldırırlar. Daha çok sıkıntı verin iye başlarlar ve fena bir seyir gösterirle


Hakkında Admin

Bebek cinsiyeti hesaplama alanında kendince fikirler yürüten ve bunu projeye çeviren sıradan birisi...

İlginizi Çekebilir!

sac modelleri 2021

2021 Saç Modelleri

Saçlarımız biz bayanlar için oldukça önem arz etmektedir. Aynı zamanda moda anlayışına uygun olarak saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.